Jak začal můj příběh s Londýnem…

Znáte ty situace, kdy děláte raději milion jiných věcí, jen abyste se vyhnuli té dané činnosti? Tak jsem to měla přesně já před mými bakalářskými státnicemi, v záchvatu paniky jsme začaly s kamarádkou polemizovat, co bude po tom, až to dáme, nedáme, a tak vznikla myšlenka výjezdu do zahraničí. Nad večeří jsme si řekly, že už by byla potřeba nějaká zahraniční zkušenost a jelikož jsme se rozhodovaly na poslední chvíli, nechtěly jsme vycestovat někam daleko. Anglie byla tak nějak první možnost, která nás obě napadla a proč ne vlastně hnedka do hlavního města? A tak to bylo, strávíme léto v Londýně.

 

„Nad večeří jsme si s kamarádkou řekly, že potřebujeme nějakou zahraniční zkušenost.“
 

Rozhodnutí padlo

Ještě v ten večer jsme se dohodly, že se poohlédneme po agenturách, které takovýto program nabízí. Hned druhý den jsme seděly v kanceláři Czech-us a s Míšou jsme konzultovaly již podrobné informace, celé řízení bylo jednoduché a rychlé, což jsem oceňovala hlavně v tom našem hektickém státnicovém období.

Sehnaly jsme si letenky, zajistily si pojištění, podepsaly jsme všechny potřebné smlouvy, projednaly poslední informace a po státnicích jsme odletěly do Londýna.

Po příletu

Hned po příletu jsme měly sraz s Gabčou, Czech-us koordinátorkou v Londýně, a domluvily se na místě setkáni, probrala s námi všechno potřebné jako je SIM karta, ubytování, informace o zaměstnání, sjednala nám schůzku v Job Centru, kde se žádá o tzv. NIN (National Insurance Number), pod kterým v UK pracujete.

Během prvních dvou týdnů jsme chodily na trialy a po druhém týdnu už jsme pracovaly. Já se dostala do restaurace v parku, kde jsem měla štěstí na skvělé kolegy a nadřízené, takže vše probíhalo bez sebemenších problémů. Tři měsíce utekly jako voda…

 

„S agenturou se vždy se máte na koho obrátit a na nic nejste sami.“
 

Přátelský Londýn

No abych to nějak shrnula, pokud jedete do jakékoliv cizí země, je přece jenom jistější jet prostřednictvím agentury, která vám po celou dobu kryje záda, hlavně když jedete poprvé. Máte se vždy na koho obrátit a na nic nejste sami.

Ubytování v Londýně zajištěné přes jednu ubytovací společnost nebylo vždy bezproblémové, avšak v poměru cena výkon to tak nějak odpovídalo, když vezmeme v potaz, jak nákladné ubytování v Londýně je. Práce víceméně závisí na vás, kam se dostanete, jak moc se té práci a prostředí přizpůsobíte, ale za mě bez problému. Lidé v Londýně jsou ochotní, přátelští, ale musím podotknout, s pravými Brity jsem se v Londýně popravdě moc nesetkala. Ale není se čeho bát, zkušenost je to k nezaplacení.

Přidej se k nám na Facebooku!

Partneři