Staň se středoškolákem roku!

Letos se již počtvrté můžete stát tím nejaktivnějším středoškolákem roku. Titul však nezískáte přínosem největšího počtu víček nebo pomerančové kůry do sběru, ale vaší aktivitou v různých mimoškolních aktivitách. Minulé ročníky soutěže Středoškolák roku přinesly desítky příběhů studentů. A jaké budou ty letošní?

Organizace ProStředoškoláky, s jejichž zakládajícím členem Filipem Iblem jsme dělali rozhovor, ohodnotí zase ty z vás, kteří na sobě usilovně pracují a snaží se změnit své okolí.„U nás věříme, že pokud žák získává zkušenosti i mimo školu, lépe se rozhoduje o svém budoucím povolání, efektivněji a smysluplněji se učí a tříbí tím i svou osobnost. Chceme rodičům, učitelům a politikům ukázat, že vzdělávání mimo školu dává smysl a zaslouží si pozornost,“ uvedl Filip Ibl, spoluzakladatel projektu a podotýká, že v letošním ročníku si organizátoři připravili několik novinek.Loňskému ročníku kraloval sedmnáctiletý Jan Sláma, který vytváří aplikace, píše a založil úspěšný neziskový projekt Nenech to být, který se týká šikany na školách.
"Chceme rodičům, učitelům a politikům ukázat, že vzdělávání mimo školu dává smysl a zaslouží si pozornost."
A jak se můžete přihlásit?Od března do 24. května se můžete registrovat na stránkách soutěže. Do formuláře uvedete své úspěchy, aktivity a veškeré činnosti, kterých se účastníte. Po ukončení hlasování porotci pečlivě vyberou těch 25 nejlepších. Tito studenti v červnu zamíří na víkendové setkání, kde se spolu navzájem seznámí. Cílem celé akce je vytvořit jedinečnou komunitu těch nejzajímavějších studentů z celé České republiky.Vrcholem soutěže bude středa a čtvrtek 20. - 21. června, kdy proběhne v Praze v sídle společnosti Microsoft a O2 vzdělávací Akademie pro 65 nejúspěšnějších účastníků a slavnostní vyhlášení soutěže. Těm nejlepším budou předány ceny v hodnotě více než 120 000 Kč, těšit se mohou na chytrý telefon, Xbox či různé výukové kurzy. Nechybí však ani skipasy do českých lyžařských areálů a mnoho zajímavých knížek."Jsem osobně hodně zvědavý, jestli se nám podaří překonat minulý ročník, který byl podle mého názoru extrémně nabitý skvělými lidmi. Během tohoto ročníku rozšiřujeme společné akce, kde budou mít ti nejlepší středoškoláci možnost se navzájem poznat. Doufám že si odnesou hromadu toho nejdůležitějšího, tedy nové kontakty a známé," dodal Filip.

Přidej se k nám na Facebooku!

Partneři