Plusy a mínusy Vídně

Najít mínusy Vídně bylo mnohem těžší než najít její plusy. Překrásné hlavní město našich sousedů - Rakouska, je téměř na dosah ruky, jen pár hodin od hranic. Vídeň je jedním z míst kam se každý z nás musí podívat, a i po desítkách návštěv je zde co objevovat a čím se nechat překvapovat. Vídeň má naprosto vše – nádhernou architekturu, zajímavou historii, výborné restaurace, obrovské festivaly, netradiční muzea, překrásné parky, luxusní kluby a mnohem víc. Vídeň má naprosto jedinečnou atmosféru a každý z nás si vybere to, co ho zajímá.

3 plusy

Různorodé aktivityVe Vídni se prostě nedá nudit. Ať už je léto nebo zima, prší nebo svítí sluníčko, ve Vídni je vždycky codělat. Například si můžete zajít do jednoho z desítky parků, ve kterých se často hraje sport, navštívit majestátní paláce, nakupovat v luxusních obchodech v centru nebo posedět v hipsterské kavárně.
Perfektní transportDenní lístek na Vídeňskou dopravu vyjde na 7,9 € a můžete jezdit vším - tramvají, metrem i autobusem. Doprava ve Vídni je čistá, rychlá, bezpečná a téměř na sekundu přesná. O víkendech metro jezdí dokonce 24 hodin v kuse.
BezpečnostNe bezdůvodně je Vídeň každým rokem na nejvyšších místech v žebříčku o nejlepší město na světě. Samozřejmě existují méně bezpečné čtvrtě, ale Vídeň je v porovnání s jinými velkými městy velice bezpečná, a i v noci se nemusíte příliš bát chodit městem.
 
„Vídeňské centrum je doslova nacpané památkami.“
 

3 mínusy

Drahá zábavaV porovnání s českými cenami se může Vídeňská zábava prodražit. Ve většině klubů se vybírá vstupné, kávu si tu koupíte za minimálně 4 € (cca 104 kč), muzea pro studenty starší 19 let jsou placená a celkově ceny jsou zhruba třikrát vyšší než u nás.
Nedělní siestaPokud se chystáte na víkendový výlet, nezapomínejte že v neděli jsou všechny obchody zavřené. To platí jako pro obchody s oblečením, jídlem tak i pro spousty restaurací. Rakušané jako katolíci věří, že v neděli by se mělo chodit do kostela a trávit čas s rodinou.
Větrné počasíVídeň se nachází v tzv. Vídeňské pánvi, kde často fouká vítr. Proto doporučuji si zabalit v studenějších měsících šálu či čepici. Počasí je jinak velmi podobné tomu našemu v České republice.

Přidej se k nám na Facebooku!

Partneři